hazeran
11 اسفند 1401 - 18:06

پرداخت ۸۹ میلیارد تومان از اعتبارات سفر رئیس جمهور به کرمانشاه

کرمانشاه- استاندار کرمانشاه با بیان اینکه مصوبات تحول آفرینی برای کرمانشاه در سفر استانی هیات دولت لحاظ شده، گفت: تنها ۸۹ میلیارد تومان از اعتبارات سفر رئیس جمهور به کرمانشاه پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدطیب صحرایی ظهر پنجشنبه در دومین نشست هم اندیشی با حضور اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های استان که در سالن همایش‌های استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: باید برای پیشرفت کرمانشاه همه همراه و همدل تلاش کنیم زیرا این کار بزرگ با تلاش‌های جزیره‌ای قابل انجام نیست.

وی افزود: این عرصه و بستر فراهم است که در کارگروه‌های تخصصی که تعیین شده، اساتید دانشگاهی دیدگاه‌های خود را در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی و تجاری، کشاورزی، گردشگری و … مطرح کنند و پیرامون آن بررسی‌های کارشناسانه انجام شود.

استاندار کرمانشاه یکی از آفت‌های کرمانشاه در ادوار گذشته را توسعه سلیقه‌ای عنوان کرد و گفت: هم فکری و هم اندیشی موجب می‌شود تصمیمات مهم استان از حالت سلیقه‌ای خارج شود و برآیندی از دغدغه‌های افراد و گروه‌های مختلف باشد و به عبارتی کرمانشاه عالمانه اداره شود.

استاندار کرمانشاه از گردشگری به عنوان یک محور مورد توافق تمامی گروه‌ها برای پیشرفت استان نام برد و گفت: طی این مدت بررسی کارشناسانه مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب و سفر ریاست جمهوری، بودجه سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ و نظرخواهی گسترده از مدیران تمامی دستگاه‌ها و همچنین نظرات چهره‌های علمی و دانشگاهی در نشست‌های هم اندیشی و… نشان دهنده یک اجماع واحد پیرامون گردشگری به عنوان یک ظرفیت راهبردی کمتر پرداخته شده برای پیشرفت استان بود.

صحرایی خاطرنشان کرد: انتخاب گردشگری به عنوان یک پیشران برای پیشرفت استان کرمانشاه برآیندی از نظرات کارشناسی چند وجهی است و یک سلیقه شخصی نیست.

وی ادامه داد: به دنبال انجام یک مجموعه اقدامات تحول آفرین در حوزه‌های مختلف از جمله فراهم کردن زیرساخت‌ها و اجرای طرح جامع ساماندهی معتادان متجاهر هستیم تا در کنار فراهم شدن بسترها، چهره و سیمای خیابان‌ها و مکان‌های عمومی کرمانشاه را نیز برای گردشگران زیبا و خوشایند کنیم و در عین حال جمع قابل توجهی از شهروندان آسیب دیده و گرفتار در دام اعتیاد به آغوش خانواده و اجتماع برگردند و تبدیل به یک فرصت برای استان شوند.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: تاکنون ۲۵ مجموعه برای کمک به ساماندهی معتادین متجاهر همراه شده‌اند و برای موفقیت در این مسیر نیازمند کمک‌های دانشگاه و دیگر مجموعه‌های مرتبط با آن هستیم.

وی پیشرفت را حاصل تلاش‌های مداوم دانست و گفت: در دومین نشست اخیر قرارگاه ملی اشتغال به ریاست معاون اجرایی رئیس جمهور که با حضور ۱۱ مدیرعامل بانک‌های مختلف کشور و مدیرانی از مجموعه‌ها و وزارتخانه‌های مختلف برگزار شد که در آن تصمیمات خوبی برای جذب اعتبارات سفر رئیس جمهور گرفته شد.

صحرایی افزود: در سفر رئیس جمهور به استان مصوبات بسیار تحول آفرینی برای کرمانشاه انجام شده بود که متأسفانه از رقم ۱۱ هزار میلیارد تومان تا امروز تنها ۸۹ میلیارد تومان تخصیص پیدا کرده است که با صفر فاصله چندانی ندارد.

وی انجام کار عالمانه و مجاهدانه را شرط توفیق در پیشرفت استان دانست و گفت: با پیگیری‌هایی یک کمیته سه جانبه با حضور نماینده معاون اجرایی رئیس جمهور، نماینده استانداری و یک نماینده از سوی بانک‌های کشور موضوع تخصیص بخش قابل توجهی از اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان تا بهار محقق شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1068471