hazeran
21 اسفند 1401 - 10:14

یکی از متخلفان منابع طبیعی در کرمانشاه 1.6 میلیارد تومان جریمه شد

مدیرکل آبخیزداری و منابع طبیعی استان کرمانشاه گفت: امسال ۸۴ نفر دستگیری بابت قاچاق زغال داشتیم؛ به طوریکه که یک نفر از این موارد یک‌میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان توسط دادگاه بابت چندین فقره پرونده تخلف منابع طبیعی، جریمه شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، انشاءالله کولانی مدیرکل آبخیزداری و منابع طبیعی استان کرمانشاه امروز در جمع خبرنگاران، منابع طبیعی را به عنوان بستر حیات و توسعه پاپدار هر کشور توصیف کرد و اظهار کرد: منابع طبیعی تنها متعلق به نسل حاضر نیست، نسل‌های آینده هم باید از آن بهره‌مند شود.

وی فقر فرهنگی و فقر اقتصادی را از عواملی دخیل در تخریب منابع طبیعی دانست و ادامه داد: منابع طبیعی با پای کار آمدن مردم پایدار خواهد بود وگرنه با چند نیروی اداری نمی‌تواند از آن حفاظت کرد. 

مدیرکل آبخیزداری و منابع طبیعی استان کرمانشاه گفت: الان حدود ۶۵ هزار در استان همیار طبیعت داریم که وجود همبستگی، انسجام و یکپارچگی بین دستگاه‌ها، مشارکت‌های مردمی و تشکل‌های باعث شد امسال یکی از استان‌هایی باشیم که کم‌ترین حریق را در سطح جنگل‌ها داشته باشیم.

وی با بیان اینکه ۶۵ درصد از آسیب جنگلی استان از سوی گردشگران است، گفت: هر هکتار از جنگل‌ها بین ۲۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ مترمکعب آب در زمین جذب می‌کند؛ ۴۰ درصد آب شیرین کشور از جنگل‌ها تأمین می‌شود؛ ۶۸.۵ تُن گردوغبار و رسوباتی را جذب می‌کند و سالانه بیش از یک‌هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تولید علوفه برای ۶۰ هزار بهره‌بردار دارد.

کولانی در زمینه برخورد این اداره با قاچاقچیان چوب و زغال، اضافه کرد: امسال ۸۴ نفر دستگیری بابت قاچاق زغال داشتیم که به دستگاه قضایی معرفی شده به طوریکه که یک نفر از این موارد یک‌میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان توسط دادگاه بابت چندین فقره پرونده تخلف منابع طبیعی جریمه شده است.

وی گفت: سهم استان کرمانشاه از کشت یک‌میلیارد اصله نهال طی چهار سال در کشور، ۸ میلیون است که با مشارکت مردم تمام زیرساخت‌ها فراهم شده است.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1087720